Pilgrimsvandring
Søndag 6. juni, arrangeres pilgrimsvandring langs den gamle kirkeveien fra Homstean i Øvrebø til Øvrebø kirke. Vandringen avsluttes med gudstjeneste i Øvrebø kirke.

Turen er ca
Pilgrimsvandringen er kommet i stand gjennom et samarbeid mellom diakoniutvalgene i Øvrebø, Hægeland og Vennesla menigheter og prostidiakon Per Emanuelsen.
Kirkens diakoni handler om å bry seg om hverandre og å skape møteplasser med rom for at mennesker kan være seg selv. Diakoni er evangeliet i handling og blir uttrykt gjennom nestekjærlighet, inkluderende felleskap, vern om skaperverket og kampen for rettferdighet. I tråd med dette, kommer ideen om en pilgrimsvandring, og ønsket var å gjøre dette i felleskap mellom soknets tre menigheter.
Hvis pilgrimsvandringen slår ann, er tanken å gjøre den til et årlig arrangement. Men løypevalget og avslutningsgudstjenesten kan da gjerne bli lagt til andre steder i kommunen.
Tekst: Gunner Knobel, diakonutvalget i Vennesla menighet
Tilrettelagt for nett
